O nás

Jak to všechno začalo?

Na Jaře v roce 2009 se rozhodl Aleš Opatrný založit svou kapelu. K němu se připojil Jakub Manda, co by dřívější kolega z kapely. Zpěvák a basák už tvořili základní kmen kapely. Zanedlouho se připojil Alešův kolega z práce Roman na post bicmana. Jakub byl požádán, aby vyvěsil nějaké inzeráty na post kytaristy, aby kapela byla kompletní. V květnu 2009 se připojil ke kapele Vilém Terich. V tu dobu po společném vymýšlení a uvažování vzniká název Lupara: The Widowmaker

Odchody & příchody.

Po několika zkouškách a koncertech jsme pomalu, ale jistě přicházeli na to, že je to všechno nemastné, neslané. Nejslabším článekm byl bohužel Roman a po dlouhých debatách a rozhodování v říjnu 2010 odchází. Místo za bicími dostává veledrummer Robin – pravá ruka batmana. Během pár dní se učí všechny dosavadní skladby a i nové věci a už se nemůžeme dočkat koncertu až to všechno rozbalíme na plný obří koule. Žel osud nám nebyl nakloněn a po několika měsících Robin kapelu opouští z osobních důvodů a stěhuje se mimo Prahu (ať se ti ve všem daří!). Psal se březen 2011. A co čert nechtěl měli jsme už dohodnutý koncert a po odchodu Robina jsme nevědli co budeme dělat a proto jsme velmi narychlo sháněli dalšího bubeníka, který by byl ochoten se za pár dní naučit pár skladeb a to, že doslova. Nemožné se stalo možným a Vilasovi se ozývá Teera Dorota Machova a stala se dalším právoplatným členem naší group, takže všichni doufáme, že sem nebudu muset za chvilku psát znovu :D.

Odchody & příchody II.

Po několika málo odehraných koncertech, nás Teera opustila a její post nahradil GrindMazecGOTHaj Marco z Fully Mechanized, Raisedead, Aftercome a já nevím z čeho všeho (je jak Hellhammer z Mayhem :D). Konečně jsme to začali hrát na grindovou strunu a celkově jsme zrychlili. Bohužel i v tomto případě a pár odehraných koncertech jsme se museli rozloučit za tajemných emo okolností, které nikdo nikdy nevyřeší ani kdyby NASA zkřížila Kojaka s majorem Zemanem. Stalo se v lednu 2012. Na přelomu února a března Vilas Čert objevil v jednom bazaru Čápa (ex Clytor) s Lóvou Bavasem (ex Úl) a nabídl jim hraní v naší cirkusové kapele. Navnadil je na hraní po Světě a lízatko, které mu předtím upadlo. V březnu jsme začali zkoušet a v dubnu jsme konečně po sáhodlouhé době opět vylezli na prkna a začali šířit naší choroplodnou hudbu oslavující štěňátka a koťátka. Ámen

Říjen 2013

Bohužel hlásíme opět změny v sestavě a to ke konci léta. Zdá se, že personální změny jsou stálým, nevyřešitelným problémem. Po dohodě odchází Ota (zpěv) kvůli časové indispozici a Aleš (bicí) ze stejného důvodu, kterému to kapela, po několika úspěšných, ale i neúspěšných akcích, musela oznámit. Nečekaly nás jednoduché časy, zvláště, když bylo zamluvené studio. Naštěstí se k nám připojuje muzikanstky zdatný a chápavý bubeník Viktor – Vikýř (ex-Vekslan) na bicí a hned po něm Roman (Desperate Times) na pozci zpěvu. Několik akcí jsme odehráli s náhradními zpěvy a za to díky Sokymu (Pothead, Infernal Blaze) a Čerwovi (BWTS,ex-Diphteria), akce byli vydařené, ale stále ne s kompletní sestavou. V říjnu se nám podařilo dojet do studia Davos k Otynovi a nahrát nějaký ten materiál na debutní desku. Takže teď už snad beze změn a na stálo. Vydání cd je plánováno k měsíci listopad.

Únor 2015

Na konci roku 2014 nás opouští Viktor, který s námi vydržel více jak rok. Bohužel jeho časová vytíženost nedovolila, aby s námi dále pokračoval. Rok 2014 byl pro nás zlomový a velmi úspěšný, odehráli jsme okolo 25 koncertů, jak klubových, tak i festivalových. Jednou z největších akcí byl festival Poličské Rockoupání, kde se nám podařilo nalákat stovky fanoušků a náležitě jsme si tu atmosféru užili. Po dlouhém hledání se k nám přidává v únoru Vítek Řezáč. Momentálně připravujeme nový materiál a budeme se věnovat intenzivně tvorbě nové muziky.

Prosinec 2016

Máme za sebou mnoho odehraných akcí. Žádné personální změny nás nepostihli.

Leden 2017

První víkend v lednu jsme jeli nahrávat do studia Davos k Otynovi. Jako vždy odvedl výbornou práci a měl s námi nervy, momentálně čekáme na výsledek, který doufám brzy budeme prezentovat.

Díky za podporu!